I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

ul. Żwirki i Wigury 3, 98 - 200 Sieradz, tel. 43 827 - 14 - 25

PowiatGodło
Dzisiaj jest: 20 Października 2019    |    Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

Łukasz Konopka jest laureatem

Dziś - 27 maja 2014 roku ogłoszono wyniki Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - etap centralny. 
 
Łukasz Konopka - uczeń klasy 2e (klasa o przedmiotach rozszerzonych: matematyka, fizyka i informatyka) uzyskał tytuł LAUREATA i jego praca zajęła II miejsce w Polsce w kategorii usprawnienie softwarowe - techniczne.
 
Link do protokołu tej olimpiady http://www.pzswir.pl/pliki/Protokol2014.pdf
 
To najlepszy wynik naszego ucznia w historii tej olimpiady. W każdej edycji OIT nasi uczniowie uzyskiwali tytuły finalistów, nigdy jednak żaden z Nich nie uzyskał tak wysokiego miejsca!
 
Temat pracy Łukasza to: "System automatycznej rejestracji i identyfikacji osób".
Nauczyciel prowadzący: mgr inż. Grzegorz Pietrucha.
 
 
To już kolejny sukces tego ucznia - w zeszłorocznej edycji tej olimpiady, uzyskał tytuł finalisty. Jak wspomina dyrektor szkoły i opiekun Łukasza - "Pamiętam dokładnie, że podczas ubiegłorocznej uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień w Warszawie, Łukasz zapowiedział, że za rok poprawi swoje miejsce i postara się o tytuł Laureata. Dotrzymał obietnicy!! A mierzył się z najlepszymi w Polsce, głównie z najlepszymi technikami w naszym kraju! Tym bardziej jego osiągnięcie jest znaczące.
Łukasz uzyskał również możliwość studiowania na wielu Politechnikach, choć Łukasz ma już zdecydowanie sprecyzowany kierunek i miejsce dalszej edukacji - Politechnika Wrocławska. Ta uczelnia nagradza również Laureatów (tylko I i II miejsca) specjalnymi stypendiami naukowymi! Sukces olimpijski daje więc bardzo wymierne korzyści, choć najważniejsza jest możliwość realizacji naukowych pasji naszych uczniów
Chcę zdecydowanie podkreślić, że Łukasz Konopka to wyjątkowo zdolny uczeń - jego wiedza z zakresu szeroko pojętej informatyki przy wsparciu matematyki, fizyki i biegłej znajomości języki angielskiego (techniczny angielski) jest imponująca i jestem przekonany, że mamy w osobie Łukasza przyszłego wynalazcę i innowatora! Jego praca olimpijska jest na poziomie bardzo dobrej pacy inżynierskiej! Dbajmy o takich uczniów, o takie talenty! "
 
Uroczyste podsumowanie Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości odbędzie się w dniu 6 czerwca 2014 r., w sali A Warszawskiego Domu Technika NOT w Warszawie ul.Czackiego 3/5.
Jedziemy! :-)
 
Kończący się rok szkolny jest rokiem wielu sukcesów uczniów Jagiellończyka w olimpiadach przedmiotowych:
Przemysław Stępniak - tegoroczny laureat (8 miejsce w Polsce) Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym,
Joanna Holica - finalistka Olimpiady Artystycznej,
Wioleta Nowicka - finalistka Olimpiady o Żywieniu i Żywności,
Adrianna Janas - finalistka Olimpiady Geograficznej.
 
Jeszcze przed nami rozstrzygnięcie Międzynarodowego Konkursu YPEF "Młodzież w lasach Europy"(prowadzonego w języku angielskim).
Do finału centralnego dostali się wszyscy nasi uczniowie, którzy przystąpili do etapu rejonowego! Do tego dochodzą liczne sukcesy w wielu innych konkursach przedmiotowych. 

        

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

Licznik odwiedzin

Dzisiaj411
Wczoraj313
W ciągu tygodnia5129
Razem892858

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka
Żwirki i Wigury 3, Sieradz
Tel.  (43) 827 14 25;  501 192 842

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

image001.jpg zw001.jpg zw002.jpg zw003.jpg zw004.jpg zw006.jpg zw008.jpg zw009.jpg zw010.jpg zw011.jpg zw012.jpg zw013.jpg