Dzisiaj jest: 23 Sierpnia 2019    |    Imieniny obchodzą: Róża, Apolinary, Filip

Łukasz Konopka jest laureatem

Dziś - 27 maja 2014 roku ogłoszono wyniki Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - etap centralny.

Łukasz Konopka - uczeń klasy 2e (klasa o przedmiotach rozszerzonych: matematyka, fizyka i informatyka) uzyskał tytuł LAUREATA i jego praca zajęła II miejsce w Polsce w kategorii usprawnienie softwarowe - techniczne.

Link do protokołu tej olimpiady http://www.pzswir.pl/pliki/Protokol2014.pdf

To najlepszy wynik naszego ucznia w historii tej olimpiady. W każdej edycji OIT nasi uczniowie uzyskiwali tytuły finalistów, nigdy jednak żaden z Nich nie uzyskał tak wysokiego miejsca!

Temat pracy Łukasza to: "System automatycznej rejestracji i identyfikacji osób".
Nauczyciel prowadzący: mgr inż. Grzegorz Pietrucha.

To już kolejny sukces tego ucznia - w zeszłorocznej edycji tej olimpiady, uzyskał tytuł finalisty. Jak wspomina dyrektor szkoły i opiekun Łukasza - "Pamiętam dokładnie, że podczas ubiegłorocznej uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień w Warszawie, Łukasz zapowiedział, że za rok poprawi swoje miejsce i postara się o tytuł Laureata. Dotrzymał obietnicy!! A mierzył się z najlepszymi w Polsce, głównie z najlepszymi technikami w naszym kraju! Tym bardziej jego osiągnięcie jest znaczące.
Łukasz uzyskał również możliwość studiowania na wielu Politechnikach, choć Łukasz ma już zdecydowanie sprecyzowany kierunek i miejsce dalszej edukacji - Politechnika Wrocławska. Ta uczelnia nagradza również Laureatów (tylko I i II miejsca) specjalnymi stypendiami naukowymi! Sukces olimpijski daje więc bardzo wymierne korzyści, choć najważniejsza jest możliwość realizacji naukowych pasji naszych uczniów
Chcę zdecydowanie podkreślić, że Łukasz Konopka to wyjątkowo zdolny uczeń - jego wiedza z zakresu szeroko pojętej informatyki przy wsparciu matematyki, fizyki i biegłej znajomości języki angielskiego (techniczny angielski) jest imponująca i jestem przekonany, że mamy w osobie Łukasza przyszłego wynalazcę i innowatora! Jego praca olimpijska jest na poziomie bardzo dobrej pacy inżynierskiej! Dbajmy o takich uczniów, o takie talenty! "

Uroczyste podsumowanie Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości odbędzie się w dniu 6 czerwca 2014 r., w sali A Warszawskiego Domu Technika NOT w Warszawie ul.Czackiego 3/5.
Jedziemy! :-)

Kończący się rok szkolny jest rokiem wielu sukcesów uczniów Jagiellończyka w olimpiadach przedmiotowych:
Przemysław Stępniak - tegoroczny laureat (8 miejsce w Polsce) Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym,
Joanna Holica - finalistka Olimpiady Artystycznej,
Wioleta Nowicka - finalistka Olimpiady o Żywieniu i Żywności,
Adrianna Janas - finalistka Olimpiady Geograficznej.

Jeszcze przed nami rozstrzygnięcie Międzynarodowego Konkursu YPEF "Młodzież w lasach Europy"(prowadzonego w języku angielskim).
Do finału centralnego dostali się wszyscy nasi uczniowie, którzy przystąpili do etapu rejonowego! Do tego dochodzą liczne sukcesy w wielu innych konkursach przedmiotowych.