Dzisiaj jest: 22 Kwietnia 2018    |    Imieniny obchodzą: Kaja, Leon, Łukasz

Finał 41. Olimpiady Języka Niemieckiego

Z ogromną radością informujemy, że uczennica klasy 2e Julia Przybyszewska zdobyła zaszczytny tytuł Laureata 41. Olimpiady Języka  Niemieckiego.

Finał Olimpiady odbył się w dniach 23.03-25.03.2018 w Wyższej Szkole Języków Obcych oraz na wydziale Neofilologicznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Eliminacje centralne składały się z części pisemnej, podczas której uczestnicy musieli się wykazać szerokim zakresem słownictwa, znajomością struktur gramatycznych oraz umiejętnością interpretacji tekstu oraz z części ustnej, która sprawdzała znajomość literatury, historii, geografii, kultury i życia politycznego krajów niemieckojęzycznych.

Uroczyste zakończenie Finału 41. OJN odbyło się 25.03. br. o godz. 10.00 w Małej Auli (Sala im. Lubrańskiego) Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jak przyznali organizatorzy Olimpiady, poziom znajomości języka niemieckiego wśród tegorocznych finalistów był wyjątkowo wysoki, ponieważ wszyscy zakwalifikowani do finału osiągnęli na etapie okręgowym powyżej 95% punktów możliwych do zdobycia. Julia Przybyszewska znalazła się w gronie 19 laureatów wyłonionych spośród 85 finalistów Olimpiady. Na uwagę zasługuje również fakt, że jest ona jedyną Laureatką z województwa łódzkiego, a dzięki zdobytemu tytułowi Laureata Julia uzyskała możliwość studiowania na wymarzonej uczelni.

Julia odniosła również sukces w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego "Sprachdoktor" zdobywając I miejsce w Polsce!

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

XII Międzyszkolny Konkurs o Świętych

Dnia 28 marca br. odbył się w Sieradzu XII Międzyszkolny Konkurs o Świętych. Tym razem uczestnicy poznali historię powołania świętej Rity.

Święta jest patronką spraw trundych i beznadziejnych. Charakteryzowała ją delikatność i zdolność rozwiązywania konfliktów. Poznanie jej biografii pozwoliło spojrzeć na drugiego człowieka z przebaczeniem i miłością.

Naszą szkołę reprezentowały: Emilia Nowak, Małgorzata Chudzik i Aneta Sowała z klasy 2c, Magdalena Dudzińska z 1d i Joanna Tylawska z 1e.

Małgorzata Chudzik i Magdalena Dudzińska zajęły równorzędnie drugie miejsce. Nagrody sponsorowało Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana".

• religia

Dzień liczby π

Dnia 19 marca br. w naszej szkole odbył się uwielbiany przez uczniów Dzień Liczby π.  Placówka została udekorowana licznymi prezentacjami i informacjami na cześć tegoż święta. Aby uczcić to wydarzenie na 3. godzinie lekcyjnej został zorganizowany przez klasy matematyczne dla klas pierwszych konkurs "Jeden z dziesięciu". Klasa IId zyskała w tej rozgrywce miejsce pierwsze, klasa IIa - miejsce drugie, zaś klasa Ic - miejsce trzecie. Wyrazy uznania dla wszystkich uczestników!

W czasie konkurencji można było zakupić pyszne przekąski takie jak: πzzerki, πerniki, πanki i inne, a także spróbować swoich sił w "πiekielnie trudnych zagadkach".

Odbył się również konkurs na jak najdłuższe rozwinięcie liczby π w czasie 10 minut. Zwycięzcą w tej dziedzinie została Ada Felczerek, która rozwinęła π do 222 cyfry. Serdecznie gratulujemy!

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

W dniach 22-24 marca 2018r. odbyły się eliminacje centralnego etapu Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. W tym roku zawody etapu centralnego zostały zorganizowane w Lublinie. Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, zawody są trzystopniowe. Kamil Wencwel - uczeń klasy III c uzyskał tytuł finalisty XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Posiadanie tytułu finalisty daje szereg uprawnień podczas rekrutacji na wybrane kierunki studiów m.in. na wydział lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz wydział lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Finaliści otrzymują - 100% punktów z przedmiotu przypisanego do ich olimpiady (w tym przypadku będzie to biologia).

Tradycją tej olimpiady stało się wykonywanie wspólnego zdjęcia uczniów startujących w zawodach wraz z ich nauczycielami oraz członkami Komitetu Centralnego Olimpiady.

• galbio

Olimpiada Wiedzy o Mediach

W dniach 16-17 marca w gmachu dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał IV edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach.

Organizatorem był Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW, a współorganizatorami 15 wyższych uczelni z całego kraju. W etapie centralnym uczestniczyło 150 uczniów.

Pierwszego dnia, po napisaniu testu z zakresu wiedzy o mediach, zawodnicy uczestniczyli w spotkaniu z dziennikarzem telewizyjnym i radiowym, gospodarzem programu publicystycznego "Kawa na ławę" czy "Jeden na jeden", autorem książek - Bogdanem Rymanowskim.

W godzinach wieczornych uczestnicy z opiekunami udali się na seans do planetarium przy Centrum Nauki Kopernik. Drugiego dnia Olimpiady odbył się quiz oraz wręczenie dyplomów i nagród.

Naszą szkołę w zawodach centralnych reprezentowali następujący uczniowie:

Julia Knop z klasy 1b,

Kinga Maciejewska z klasy 2c,

Dawid Strzemieczny z klasy 2b,

i Arkadiusz Piechowiak z klasy 2c.

Miło nam poinformować, że Dawid Strzemieczny został laureatem tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach i otrzymał indeks na dziennikarstwo. Przypomnijmy, że Dawid w ubiegłym roku znalazł się w gronie 12 najlepszych w Polsce i również uzyskał tytuł laureata tej Olimpiady.

Opiekę merytoryczną sprawowały nauczycielki języka polskiego: pani Beata Kielek (klasa 1b i 2b) i pani Iwona Nowocień (klasa 2c).

Serdecznie gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

• media1
  • media2