Dzisiaj jest: 20 Stycznia 2018    |    Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

Ogólnopolski Konkurs z "Mitologii"

Podsumowano Ogólnopolski Konkurs z "Mitologii".

Miło nam poinformować, że w kategorii  szkół ponadgimnazjalnych miejsce pierwsze ex aequo zajęły aż 3 uczennice z naszej szkoły: Maria Domagalska z klasy 1b, Natalia Świniarska również z klasy 1b i Wiktoria Chudzik z klasy 2b.

Na podium znalazła się także Wiktoria Katarzyniak z klasy 2b, zajmując trzecie miejsce.

I to nie koniec. Na pozycji 4 ex aequo uplasowali się: Marika Dwornicka z klasy 2b i Arkadiusz Piechowiak z klasy 2c.

Ponadto w konkursie brali udział następujący uczniowie: Jakub Kowalski z klasy 1a, Borys Sośnicki z klasy 2b i Małgorzata Andrzejak z klasy 1a.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Konkurs "O Laur Topoli"

9 grudnia w zduńskowolskim Ratuszu odbyło się  podsumowanie  XXIV Regionalnego Konkursu Literackiego "O Laur Topoli".
Jury w składzie: Lilla Latus, Anna Andrych i Tadeusz Zawadowski wyłonili zwycięzców, wsród których znalazły się tegoroczne maturzystki naszego liceum:

II miejsce - Luiza Janko z klasy 3c
wyróżnienie- Joanna Sowała z klasy 3b

Luiza Janko została także finalistką  XXIV Ogólnopolskiego Turnieju Jednego Wiersza "O Laur Plateranki", którego uroczyste  podsumowanie odbyło się 15 grudnia w Sosnowcu.Do finału  zakwalifikowano 36 wierszy spośród 304 nadesłanych na konkurs.

Nagrodzonym uczennicom  gratulujemy sukcesów.

Światowy Dzień Godności

STOP! Cyberprzemocy

Global Dignity Poland oraz Fundacja Świadomego Rozwoju, przygotowały materiały edukacyjne dla nauczycieli, rodziców i uczniów, które mogą pomóc poradzić sobie w sytuacji zetknięcia się z problemem hejtu i mowy nienawiści w internecie. Materiały zostały opracowane w oparciu o wyniki ogólnopolskiego badania „Wilki i owce w Internecie, czyli raport na temat hejtu wśród młodzieży” przeprowadzonego przez firmę badawczą IQS.

Global Dignity jest międzynarodową inicjatywą, propagującą ideę poszanowania godności jako fundamentalnego prawa człowieka. Główne wydarzenia w ramach programu koncentrują się podczas Światowego Dnia Godności, przypadającego w każdą trzecią środę października. Tego dnia tysiące wolontariuszy rozmawia z uczniami o godności w szkołach na całym świecie. W Polsce projekt obecny jest od 2009 roku. Nowa Era jest partnerem edukacyjnym programu w Polsce.

Więcej na stronie ......

Poniżej materiały dla nauczyciela, rodzica i ucznia.

Dla nauczyciela

Dla rodzica

Dla ucznia

Wizyta w Planetarium, w EC1 w Łodzi