Dzisiaj jest: 26 Kwietnia 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena

Wielkanoc 2019

zaj

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wielkanoc określana jest mianem Paschy, Zmartwychwstania Chrystusowego, ale też Zmartwychwstaniem Pańskim lub Paschą Chrystusową. W polskim zwyczaju, w Niedzielę Wielkanocną po porannej rezurekcji rodzina zasiada do uroczystego śniadania wielkanocnego, które rozpoczyna się składaniem życzeń wielkanocnych i dzieleniem się święconką z koszyczka. Na stołach znajdują się jajka, wędliny, wielkanocne baby i mazurki.
Niech czas wielkanocny utrzyma nasze marzenia w mocy i wszystkie życzenia okazały się do spełnienia i aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności i niech symbol Boskiego odrodzenia był i będzie dla nas celem do spełnienia.

Wesołych świąt!

Kolejny sukces sportowców! Finał Wojewódzki w Koszykówce.

Kolejny sukces sportowców!

27.03.2019r. w Kutnie , hali SP 9 odbyła sięWojewódzka Licealiada w piłce koszykowej chłopców.

I LO Sieradz! Jagiellon! Jagiellon! Orły! ;) Jesteśmy III drużyną województwa łódzkiego w piłce koszykowej!
Zwycięstwo 49:21 z I LO z Piotrkowa T. , porażka 23:53 w półfinale z gospodarzami ZSnr1
Kutno i wygrana w meczu o III miejsce 42:27 z Zespół Szkół nr 2 Pabianicach.

Awans do finału uzyskaliśmy pokonując w 2 etapowych (powiatowych i regionalnych)
eliminacjach kolejno: 69:10 II LO Sieradz, 69:19 ZSP Błaszki i 72:33 ze ZSP Złoczew, 53:20 I
LO Zduńska Wola, 64:22 ZSP nr 3 Wieluń i ponownie 56:26 ZSP Złoczew.

Skład drużyny:
Berliński Przemysław , Brzostowski Mateusz , Bukowski Piotr , Derdziak Jakub ,
Jakubowski Jakub (kapitan), Kapral Dawid , Każmierczak Szymon, Kulda Przemysław ,
Nowak Bartosz , Pacyna Piotr, Rogalski Bartłomiej, Żuber Piotr
Trener: Roman Firlit

"Medycyna od środka"

Medycyna od środka” - wizyty na Uniwersytecie Medycznym
Łodzi

Wybór przyszłej drogi życiowej jest bardzo trudną decyzją dla młodego człowieka… Decydując się na określony rodzaj studiów i wykonywany po ich ukończeniu zawód należy znać konsekwencje i wiedzieć dokładnie, na czym przyszła praca ma polegać.

13 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły (klasy 2B, 3B oraz 3C) wzięli udział w wydarzeniu „Drzwi Otwarte Uniwersytetu Medycznego w Łodzi 2019”. W ramach przygotowanego programu, uczniowie mogli uczestniczyć w szeregu interesujących wykładów, takich jak: „Rany postrzałowe”, „Oględziny zwłok”, „Ustalanie czasu zgonu„ czy „Sekcja zwłok”, a także w zajęciach warsztatowych obejmujących np. szycie chirurgiczne, przeprowadzanie reanimacji, zagadnienia z wybranych dziedzin np. medycyna sądowa, biotechnologia, położnictwo, farmacja oraz praca w laboratorium analiz medycznych. Ponadto, uczniowie naszego liceum mieli możliwość rozmowy ze studentami różnych kierunków studiów na Uniwersytecie Medycznym, uczestnictwa w licznych konkursach z dziedzin łączących tematykę biologiczną i chemiczną. Organizatorzy zadbali także o to, by uczniowie mogli dokładnie zapoznać się z zasadami rekrutacji na poszczególne kierunki. Szczególnie miłym dla uczestniów wycieczki było spotkanie z absolwentami naszej szkoły, a obecnie studentami kierunków medycznych.

W tym roku szkolnym, po raz kolejny, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznania oferty edukacyjnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Poprzednim razem, w ramach projektu, w który zaangażowały się łódzkie uczelnie wyższe, grupa 25 uczniów klas maturalnych spędziła cały weekend w Łodzi. Uczniowie uczestniczyli m.in. w zajęciach realizowanych w Centrum Symulacji Medycznych. Centrum, wyposażone w najnowocześnieszy sprzęt wykorzystywany do celów dydaktycznych, zrobiło na uczestnikach projektu ogromne wrażenie.

Wyjazd na UMED był bez wątpienia bardzo ważny dla wszystkich uczniów z klas profilu biologiczno-chemicznym, gdyż dzięki niemu mogli oni lepiej poznać „kulisy studiowania” kierunków medycznych. Być może niektórym z nich pomógł podjąć decyzję dotyczącą przyszłej edukacji.

OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI

W dniach 28-30 marca 2019r. odbyły się eliminacje centralnego etapu Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. W tym roku, zawody etapu centralnego zostały zorganizowane w Szczecinie. Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, zawody są trzystopniowe. Aleksandra Fryncel – uczennica klasy IIb uzyskała tytuł finalistki XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Posiadanie tytułu finalisty daje szereg uprawnień podczas rekrutacji na wybrane kierunki studiów, m.in. na wydział lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz wydział lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Finaliści otrzymują - 100% punktów z przedmiotu przypisanego do ich olimpiady (w tym przypadku będzie to biologia).

Tradycją tej olimpiady stało się wykonywanie wspólnego zdjęcia uczniów startujących
w zawodach wraz z ich nauczycielami oraz członkami Komitetu Centralnego Olimpiady.

• olimpiada