im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

ul. Żwirki i Wigury 3, 98-200 Sieradz, tel. 43827-14-25

GodłoPowiat
Dzisiaj jest: 25 Października 2020    |    Imieniny obchodzą: Lucyny, Lucjana, Łucjana

Konkurs dla uczniów szkół średnich

Łódzkie Dni Informatyki to cykliczne wydarzenie promujące szeroko pojętą informatykę i telekomunikację wśród studentów i uczniów szkół średnich. Wydarzenie to organizowane jest przez ICT Polska Centralna Klaster pod auspicjami Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, w ramach modułu dla uczniów szkół średnich organizowany jest konkurs, w ramach którego będą mogli wykazać się wiedzą i kreatywnością, a także rozwinąć swoje kompetencje cyfrowe.

W konkursie przewidziano nagrody dla uczniów i nauczycieli oraz wyróżnienia dla szkół.
Zespoły i opiekunowie trzech najlepszych projektów w każdym z czterech obszarów tematycznych otrzymają nagrody (sprzęt komputerowy). Wszyscy nauczyciele – opiekunowie zespołów otrzymają certyfikat potwierdzający udział w konkursie i opiekę merytoryczną nad zespołem. Dodatkowo, szkoły otrzymają certyfikat za udział i zostaną wyróżnione na stronie internetowej Łódzkich Dni Informatyki w dedykowanej sekcji, jako placówki, które stawiają na rozwój swoich uczniów.

W nawiązaniu do wcześniejszej korespondencji uprzejmie informuję, że termin zgłoszeń udziału zespołów uczniowskich został przedłużony do 25 października br. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.lodzkiedniinformatyki.pl/junior. W załączeniu przesyłam zaktualizowany harmonogram wydarzenia oraz opisy czterech tematów konkursowych.

W przypadku pytań proszę o kontakt e-mailowy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Sekretarz ICT Polska Centralna Klaster

Kierownik Działu Rozwoju Uczelni

Politechnika Łódzka

mgr Adam Owczarek

BohaterON w Twojej szkole

BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej. Projekt ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego za sprawą przeprowadzonych lekcji tematycznych.

W ramach czterech edycji akcji Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad osiemset tysięcy kartek i listów. Działania edukacyjne pierwszej edycji opierały się na warsztatach kreatywnych w 16 województwach dla ponad 1100 uczniów. W drugiej edycji projektem zostało objętych ponad 13 tysięcy uczniów. Z kolei w 2018 roku w akcję lekcji o powstaniu i wysyłkę życzeń zaangażowało się niemal 350 tys. uczniów. W 2019 roku wartości te zostały podwojone.

Nasza szkoła już po raz piąty włączyła się w ogólnopolską akcję BohaterON.
W projekcie uczestniczyła klasa 2e i klasa 1b ze swoimi wychowawcami.
W tym roku zadaniem dla poszczególnych grup było przygotowanie albumu, kartki bądź plakatu.

• bohat

DEN 2020

"Nauczyciele są dla społeczeństw trampoliną do lepszego jutra. Kiedy są pełni pasji i energii, dostrzegają talenty w uczniach, będą ich wspierać i ciągnąć w górę, a wtedy może narodzić się siła, która pchnie świat do przodu." Olga Tokarczuk

Drodzy Profesorowie!
Dziś szczególny dzień zarówno dla nas, jak i dla Was- 14 października.
Dziękujemy za Wasz trud, jaki każdego dnia wkładacie w nasze wychowanie.
Dziękujemy za zaangażowanie, z jakim nas uczycie, bo choć czasem nie jest to łatwe, Wy dalej w nas wierzycie i wspieracie.
Dziękujemy za każdą otrzymaną wskazówkę i radę.
Dziękujemy za cierpliwość, której Wam nie brakuje.
Dziękujemy za Waszą wyrozumiałość.
Dziękujemy za to, że dzięki Wam możemy się rozwijać, poznawać samych siebie.
Dziękujemy za to, że jesteście. Być może nie zawsze udaje nam się to okazywać, ale wiedzcie, że szanujemy i podziwiamy Was za Waszą niezłomną postawę.

Mamy nadzieję, że jesteście świadomi, jak bardzo Was doceniamy, a dziś odpoczęliście i poczuliście się wyjątkowo.
Klasa 2a

003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 008.jpg 010.jpg 011.jpg 012.jpg 013.jpg 014.jpg 016.jpg 017.jpg 018.jpg 019.jpg 020.jpg